Trwa rozbudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy ul. Mogileńskiej

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Po podpisaniu umowy z inwestorem zastępczym na budowę nowego skrzydła Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy ul. Mogileńskiej, realizacja inwestycji przebiega bez zakłóceń. Dzięki rozbudowie placówka stanie się nowoczesna zapewniająca specjalistyczną opiekę kilkuset osobom jednocześnie.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Rehabilitacji Medycznej przy ul. Mogileńskiej obecnie nie odpowiada zapotrzebowaniu na tego typu placówki w Poznaniu. Rozbudowa była konieczna nie tylko w celu zwiększenia dostępnych miejsc, ale także podniesienia standardu i komfortu opieki nad pacjentami.

Nowoczesna placówka po rozbudowie zapewni opiekę dla 440 pacjentów jednocześnie. Na Oddziale Rehabilitacyjnym, gdzie obecnie dostępnych jest 100 łóżek, będzie mogło przebywać 30 osób więcej.

Zwiększy się także z 45 do 100 liczba miejsc na Oddziale Opiekuńczo-Leczniczym. Rozbudowa pozwoli na zapewnienie rehabilitacji dziennej nawet do 180 osobom dziennie, czyli niemal dwa razy tyle, co obecnie. W Dziennym Domu Opieki Medycznej i na Oddziale Dziennym Psychiatryczno-Geriatrycznym będzie po 15 miejsc.

Dostępne będą także dwie poradnie - rehabilitacyjna i geriatryczna.

Rozbudowa o nowe skrzydło to koszt ponad 40 mln złotych. Dodatkowa wartość specjalistycznego sprzętu i wyposażenia wynosi ok 1,9 mln.  Generalnym wykonawcą jest konsorcjum spółek Wegner i Healhtcare Building Solutions.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA