Samochód skradziony w czerwcu, porzucony na os. Orła Białego. Wyglądał jak wrak

Autor: Codzienny Poznań AK fot. straż miejska
REKLAMA

Wyglądał jak porzucony wrak, który nadaje się do usunięcia, a okazało się, że to samochód, który został skradziony kilka miesięcy temu. Już po raz kolejny dochodzi do sytuacji, w której interwencja straży miejskiej prowadzi do podjęcia kolejnego kroku w śledztwie prowadzonym przez policję.

Strażniczki miejskie patrolujące os. Orła Białego zauważyły samochód, którego stan i wygląd wskazywał na to, że kwalifikuje się do nadania mu miana „wraku”. Zgodnie z procedurami podjęły interwencję zmierzającą do ustalenia właściciela pojazdu i ewentualnego zlecenia odholowania pojazdu na parking strzeżony.

Po wpisaniu danych do bazy i sprawdzeniu samochodu, okazało się, że został on skradziony kilka miesięcy temu. W czerwcu zgłoszenie przyjęli policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto.

W takiej sytuacji strażniczki odstąpiły od dalszych procedur związanych z usuwaniem wraków i przekazały sprawę do policjantów prowadzących postępowanie. Pojazd był zabrudzony i zakurzony, brakowało mu także powietrza w oponach.

Policja prowadzi dalsze czynności w sprawie.

To już kolejna sytuacja, w której interwencja straży miejskiej przyjmuje nieoczekiwany zwrot, gdy okazuje się, że pojazd jest związany ze sprawą prowadzoną przez policję. Na terenie samego poznańskiego Nowego Miasta to trzeci taki przypadek.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA