Rewitalizacja Parku Drwęskich nadal trwa, a niektórzy już go... niszczą

Autor: A. Karczewska fot. ZZM
REKLAMA

Teren Parku Drwęskich jest ogrodzony i zamknięty, z uwagi na trwające tam prace związane z rewitalizacją. Niestety, nie brakuje osób, które dewastują ogrodzenie i wchodzą na obszar, który wciąż jest placem budowy. Wśród nich są także rodzice i opiekunowie dzieci, którzy przychodzą z maluchami na… plac zabaw.

Rewitalizacja Parku Drwęskich jest kompleksowa i obejmuje cały teren, w tym prace instalacyjne, odnowę i renowację dawnego muru, odnowę alejek i infrastruktury oraz zagospodarowanie zieleni.

Przez cały czas trwania prac park jest zamknięty dla odwiedzających, a teren ogrodzony. Z uwagi na trwające roboty całość traktowana jest jako plac budowy, a przebywanie tam osób nieuprawnionych jest zabronione.

Niestety, jak się okazuje, nie brakuje takich, którzy za nic mają obowiązujące zakazy. Zarząd Zieleni Miejskiej zarządzający parkiem poinformował, że teren jest wciąż zaśmiecany i niszczony. Szczególnie w rejonie ławek znaleźć można porozrzucane butelki, papierki i inne śmieci. Osoby bezdomne śpią na ławkach i leżakach pozostawiając po sobie bałagan. Pojawiają się także wandale wykonujący malunki sprayem.

Niepokojące jest również nieodpowiednie zachowanie rodziców i opiekunów dzieci, którzy przychodzą z maluchami na plac zabaw.

Ogrodzenie terenu jest notorycznie dewastowane i otwierane, przez co musi być regularnie naprawiane przez wykonawcę robót.

Mieszkańcy wchodzący na teren są upominani, a straż miejska zwiększyła liczbę patroli w okolicy. Niestety, problem nadal jest powszechny. Zarówno ZZM jak i wykonawca rewitalizacji nie kryją niezadowolenia z zachowania nieodpowiedzialnych osób. Rewitalizacja nie została jeszcze ukończona, a teren już jest dewastowany.

ZZM wskazuje, że nadal nie wszystkie prace zostały wykonane, a teren nie uzyskał jeszcze odpowiednich odbiorów pozwalających na wydanie zezwolenia na użytkowanie. Przebywanie na placu budowy przez osoby nieuprawnione może wiązać się z zagrożeniem dla zdrowia i życia.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA