Radni za dalszym funkcjonowaniem Punktu Profilaktyki Intymnej w Poznaniu

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Całodobowy Punkt Profilaktyki Intymnej dla mieszkańców Poznania będzie kontynuował swoją działalność, jeśli radni wyrażą taką wolę w głosowaniu. Komisja Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie kontynuacji działalności Punktu.

W ubiegłym roku z Punktu Profilaktyki Intymnej skorzystało około 6 tysięcy osób. Gabinet czynny jest przez całą dobę, 7 dni w tygodniu i oferuje bezpłatne usługi z zakresu profilaktyki intymnej. Dostępny jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Najczęściej zgłaszano się z problemami dotyczącymi infekcji i konsultacji w tym zakresie. Aż 1200 porad dotyczyło antykoncepcji planowanej, a ponad 700 antykoncepcji awaryjnej. Stwierdzono również szereg ciąż, a część osób skierowano na specjalistyczne badania w związku z podejrzeniem choroby.

Podczas posiedzenia Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia, radni pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie dalszej realizacji programu. Punkt zmieni swoją lokalizację i będzie znajdować się w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych przez najbliższe 3 lata od 2021 roku. Rocznie ma przyjmować około 5 tysięcy osób.

Roczny koszt funkcjonowania punktu będzie wynosił około 115 tysięcy złotych. Miasto przeznaczy także 340 tysięcy złotych na wyposażenie gabinetu, w tym specjalny fotel ginekologiczny dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Część świadczeń będzie mogła być realizowana w ramach kontraktu POSUM z NFZ, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie oszczędności w zakresie finansowania działalności Punktu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA