Prace przy przebudowie Rynku Łazarskiego przebiegają zgodnie z planem

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Przebudowa Rynku Łazarskiego przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem. Docelowo będzie to miejsce nie tylko handlu, ale także wypoczynku, kultury i rekreacji. Inwestycja ma być gotowa jesienią 2021 roku.

Jeszcze do niedawna Rynek Łazarski pełnił wyłącznie funkcję handlową. W nowej odsłonie to się zmieni, a całość stanie się przestrzenią nie tylko handlu, ale także rekreacji, odpoczynku i kultury.

Zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski przekazał, że inwestycja przebiega zgodnie z planem.

Na skwerze im. Kazimierza Nowaka wykonano już całą konstrukcję żelbetonową muru oporowego i schodów. Na obu tych elementach zamontowano okładziny granitowe. Z kolei na terenie, na którym powstaje targowisko budowana jest konstrukcja pod zadaszenie. Wykonawca położył już warstwy stabilizacyjne i wzmocnił grunt.

Na terenie budowy zakończono także większość robót ziemnych i instalacyjnych. Przebudowano m.in. system kanalizacji ogólnospławnej i wykonano nową kanalizację teletechniczna na odcinku od skweru do ul. Kącik.

Gotowe są już także fundamenty pawilonów gospodarczych.

Po przebudowie dostępne będzie nowoczesne i zadaszone targowisko, które powstaje na planie koła. Zapewniony będzie dogodny dojazd i miejsce dostaw. Chodniki będą szersze niż do tej pory, a na wolnej przestrzeni będzie można organizować wydarzenia plenerowe. Powstanie także zielony skwer i teren na ogródki dla kawiarni, fontanna i miejsce zabaw dla dzieci.

Północna część skweru im. Kazimierza Nowaka stanie się deptakiem z kameralnym oświetleniem, zamontowanym na stalowych linkach rozciągniętych między budynkami.

Po przebudowie, teren wokół Rynku Łazarskiego będzie strefą zamieszkania z wyniesionymi skrzyżowaniami. Zieleń ma mieć naturalny charakter i obejmować ponad 50 drzew oraz zieleń niską.

Na razie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a Rynek Łazarski i okolice inwestycji mają zostać oddane do użytku jesienią 2021 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA