Nowa część szkoły na os. Sobieskiego rośnie w oczach

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 68 na os. Sobieskiego. Dzięki niej uczniowie zyskają nową salę gimnastyczną, a także sale lekcyjne, co pozwoli na bardziej komfortową naukę i układanie planu lekcji. Prace w ramach pierwszego etapu mają zakończyć się jeszcze w tym roku szkolnym.

Rozbudowa siedziby placówki jest konieczna z uwagi na liczbę uczniów w tej okolicy, a także na fakt, że w szkole funkcjonują klasy integracyjne i specjalne, dlatego konieczne jest spełnienie odpowiednich standardów stawianych tego typu oddziałom.

Nowe sale lekcyjne zapewnią większy komfort dla uczniów i pracowników, a także pozwolą na dogodniejsze układanie planu zajęć, co z pewnością ucieszy także rodziców dzieci. Uczniowie z niecierpliwością czekają również na salę gimnastyczną, której obecnie brakuje w placówce.

Rozbudowa rozpoczęła się wiosną tego roku. Powstały już ściany obu kondygnacji części administracyjno-dydaktycznej, a także konstrukcja nośna sali gimnastycznej. W ostatnim czasie rozpoczął się montaż dachu. Jednocześnie trwa montaż stolarki okiennej.

W ramach inwestycji przebudowano sieć cieplną. Obecna klatka schodowa jest przebudowywana i dostosowywana do połączenia z nową częścią szkoły. W piwnicy prowadzone są prace w pomieszczeniach technicznych, a w nowej części powstają kanały wentylacyjne i trasy kablowe.

Rozbudowa pozwoli na zdecydowane zwiększenie powierzchni użytkowej budynku. Sala gimnastyczna będzie miała ponad 400 m2 powierzchni. Na parterze dobudowywanej części przygotowywane są m.in. szatnie, łazienki i toalety, sala korekcyjna, pomieszczenie do rehabilitacji, pokój trenerów i magazyn sprzętu. Na pierwszym piętrze powstanie biblioteka z czytelnią, sale dydaktyczne, gabinet pedagoga, gabinet dyrekcji oraz toalety. Na drugim piętrze zaplanowano kolejne sale dydaktyczne, natomiast w piwnicy znajdą się pomieszczenia techniczne.

Teren będzie zagospodarowany, a całość uzupełni zieleń.

Prace w ramach pierwszego etapu rozbudowy placówki mają zakończyć się wiosną przyszłego roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA