Prawie 2800 kontroli i ponad 730 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. Poznańska drogówka kontroluje poziom spalin

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Tylko w sierpniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu zatrzymali ponad 30 dowodów rejestracyjnych i wystawili około 100 mandatów za zły stan techniczny pojazdów. Samochody zanieczyszczały powietrze poprzez wytwarzanie większej niż dopuszczalna ilości spalin.

W czerwcu 2019 roku dzięki dofinansowaniu z miejskiego budżetu Poznania oraz środków Komendy Głównej Policji zakupiono specjalistyczny pojazd dla Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu. Poza standardowym policyjnym wyposażeniem radiowóz posiada także specjalistyczne urządzenia służące do pomiaru poziomu zanieczyszczenia powietrza przez samochody.

W wyposażeniu znajdują się m.in. dymomierz oraz analizator spalin, dzięki którym możliwe jest wykonanie pomiaru wytwarzanych przez kontrolowany pojazd spalin.

Od czasu wyruszenia specjalnego radiowozu na ulice ponad rok temu do końca sierpnia 2020 roku, przeprowadzono już kontrole 2795 pojazdów. W aż 737 przypadkach kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego samochodu z uwagi na zły stan techniczny powodujący wytwarzanie zbyt dużej ilości spalin. W 1309 przypadkach wystawiono mandaty, natomiast 260 sytuacji zakończyło się pouczeniem.

Tylko w sierpniu tego roku policja skontrolowała specjalistycznym sprzętem 218 pojazdów. Wystawiono 99 mandatów, a w 3 przypadkach kierowcy zostali jedynie pouczeni. Zatrzymano także 31 dowodów rejestracyjnych, a 4 sprawy znajdą swój finał w sądzie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA