Nowa siedziba DPS nr 1 w Poznaniu coraz bliżej

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

Prace przy budowie nowej siedziby Domu Pomocy Społecznej nr 1, która powstaje przy ul. Żołnierzy Wyklętych są już w zaawansowanym stadium. Gotowy jest już dach, a do końca miesiąca zakończy się montaż stolarki okiennej. Postępują również prace wewnątrz obiektu.

Obecnie DPS nr 1 mieści się w kamienicy przy ul. Bukowskiej, jednak nie ma tam zapewnionych odpowiednich warunków dla pensjonariuszy. Nowa siedziba będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób starszych, schorowanych i mających problemy z poruszaniem się, spełniając europejskie standardy opieki nad seniorami.

Docelowo, w jedno- i dwuosobowych pokojach zamieszka stu pensjonariuszy. Pokoje jednoosobowe będą miały około 20m² powierzchni, natomiast dwuosobowe ok. 28m². Wszystkie będą wyposażone we własną łazienkę.

W budynku znajdzie się także zaplecze higieniczno-sanitarne i gabinet pomocy doraźnej, a także pomieszczenia biurowe i administracyjne. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji pokój dzienny, kuchnię, jadalnię oraz pralnię z suszarnią. Powstaną także przestrzenie wspólne z pracowniami, kino-cafe oraz kaplica. Dla gości będzie dostępny pokój gościnny.

W piwnicy budynku znajdzie się zaplecze socjalne i higieniczno-sanitarne dla pracowników, a także pomieszczenia magazynowe, techniczne i garaże.

Obecnie obiekt ma już pełen dach i do końca tego miesiąca zakończy się montaż stolarki okiennej. Prace instalacyjne i tynkarskie wewnątrz budynku są w zaawansowanym stadium. Jak informuje wiceprezes PIM, Grzegorz Bubula, zakończono już montaż konstrukcji stalowych loggii.

Trwa również budowa zaplanowanych dróg i parkingów oraz ogrodzenia wokół terenu zielonego.

Zakończenie robót budowlanych, wyposażenie obiektu i przekazanie go do eksploatacji planowane jest na ostatni kwartał 2021 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA