Nadzieja i oczekiwanie - jak wygląda sytuacja na lotnisku Poznań-Ławica?

Autor: A. Karczewska, rozmowa: P. Szulc fot. archiwum redakcji; M. Rój vid. M. Rój
REKLAMA

Wszelkie plany, jakie jeszcze na początku roku miała branża lotnicza już w marcu można było wyrzucić do kosza. Pandemia koronawirusa zmieniła rzeczywistość, a przyszłość wciąż jest niepewna i zależna od czynników, na które porty czy linie lotnicze nie mają wpływu. O sytuację i prognozy na najbliższe miesiące zapytaliśmy prezesa Portu Lotniczego Poznań-Ławica, Mariusza Wiśniewskiego.

Prezes Portu Lotniczego Poznań - Ławica, Mariusz Wiatrowski w wywiadzie dla portalu Codzienny Poznań opowiedział m.in. o tym, jak rzeczywistość zweryfikowała wcześniejsze plany lotniska, jak wyglądało ponowne otwarcie lotów międzynarodowych i ile lotów realizowanych jest obecnie. Podkreślił procedury bezpieczeństwa, jakie wprowadzono na terenie portu.

Prezes wyjaśnił także sytuację związaną z trudnościami finansowymi portu, które wynikają nie tylko z pandemii, ale przede wszystkim z wieloletnim wypłacaniem wielomilionowych odszkodowań za hałas. Odniósł się także do informacji o konieczności redukcji zatrudnienia wśród pracowników lotniska.

W rozmowie z Piotrem Szulcem prezes Wiatrowski odpowiedział również na pytanie dotyczące najbliższej przyszłości lotniska na Ławicy wskazując, że branża spodziewa się kolejnego lockdownu, a więc ponownego zawieszenia lotów międzynarodowych - częściowo lub całkowicie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA