Kradli sprzęt komputerowy na terenie Poznania, zostali zatrzymani przez policję

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KMP Poznań
REKLAMA

Gdy w jednym sklepie im się nie udało, okradli drugi, zabierając sprzęt komputerowy wart prawie 8 tysięcy złotych. Trzech młodych mężczyzn zostało zatrzymanych przez poznańskich policjantów  może spędzić w więzieniu najbliższych kilka lat.

Sprawa ma swój początek 10 września, kiedy to policjanci z poznańskiego Nowego Miasta otrzymali zgłoszenie o kradzieży sprzętu komputerowego o wartości prawie 8 tysięcy złotych ze sklepu w jednym z centrów handlowych w Poznaniu. Okazało się, że te same osoby chwilę przed przestępstwem próbowały ukraść także dwa laptopy i konsolę do gier w innym sklepie.

Funkcjonariusze przystąpili do zbadania sprawy i zaczęli zbieranie materiału dowodowego w sprawie. Szybko udało im się ustalić, że kradzieży dokonywały dwie osoby, a trzecia pomagała im czekają w samochodzie pod sklepem, by pomóc w szybkiej ucieczce.

Policjanci namierzyli pojazd, którym poruszali się sprawcy i już dzień po kradzieży zatrzymali jego właściciela. Mężczyzna w czasie rozmowy z policją przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Udało się także ustalić mężczyzn, którzy wynosili towar ze sklepu i także oni zostali zatrzymani.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 21 do 24 lat, którzy znani byli w policyjnych aktach.

Policjantom udało się odzyskać skradziony sprzęt komputerowy.

Podejrzani usłyszeli zarzuty przywłaszczenia mienia i usiłowania kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA