Kolejna poznańska podstawówka z koronawirusem. Zdalne nauczanie dla dziewięciu klas

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Kolejna poznańska placówka oświatowa doświadcza problemów związanych z pandemią koronawirusa. W Szkole Podstawowej nr 74 podjęto decyzję o przejściu na nauczanie zdalne w dziewięciu klasach po tym, jak zakażenie Sars-CoV-2 potwierdzono u siostry zakonnej uczącej religii.

Rodzice uczniów SP 74 otrzymali informację od dyrekcji we wtorek. Nauka dla zdalna będzie obowiązywać w klasach pierwszych, trzecich i szóstych. Powodem jest potwierdzenie obecności Sars-CoV-2 w organizmie siostry zakonnej, która uczy religii w tych klasach.

Uczniowie wskazanych oddziałów mają nie przychodzić do szkoły bez względu na to, czy uczęszczają na lekcje religii czy nie. Dodatkowo, osoby, które były na zajęciach prowadzonych przez siostrę w dniach 14-18 września zostały objęte kwarantanną, która dotyczy także ich domowników.

Nauka hybrydowa w szkole ma potrwać do przyszłego poniedziałku, 28 września.

To już kolejna poznańska placówka oświatowa, w której potwierdzono zakażenie koronawirusem u pracownika lub ucznia. Do tej pory wirus pojawił się w Przedszkolu nr 53, III Liceum Ogólnokształcącym, Społecznej Szkole nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 17.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA