Zignorował pieszego i przejechał przez przejście bez zatrzymywania się - tuż obok stojącego radiowozu

Autor: A. Karczewska vid. KMP Poznań
REKLAMA

To jedno z najpoważniejszych wykroczeń i jedno z zachowań, które wykonane np. podczas egzaminu na prawo jazdy oznacza natychmiastowe przerwanie egzaminu - wszystko dlatego, że stanowi poważne zagrożenie w ruch drogowym. Mowa o niezatrzymaniu się przed przejściem dla pieszych, by przepuścić pieszego, gdy samochód obok to wykonał. Wczoraj takim nieprawidłowym zachowaniem „popisał się” jeden z kierujących tuż obok policyjnego radiowozu.

W poniedziałek w całym kraju policja prowadziła działania NURD, czyli wzmożone patrole i akcję nakierowaną na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Jeden z poznańskich patroli na ul. Zamenhofa w Poznaniu był świadkiem rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego. Podczas, gdy policjanci zatrzymali się przed przejściem, by przepuścić pieszego, kierujący samochodem poruszający się na pasie obok zupełnie zignorował tę sytuację i przejechał przez przejście bez zatrzymywania się.

Funkcjonariusze zareagowali od razu i ruszyli za kierowcą Toyoty. Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych, a na jego „konto” wpłynęło również 10 punktów karnych.

Komenda Miejska Policji w Poznaniu opublikowała nagranie ze zdarzenia, apelując jednocześnie do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA