Trzy dowody osobiste i wszystkie fałszywe - Syryjczyk zatrzymany na poznańskim lotnisku

Autor: A. Karczewska fot. nadodrzański oddział straży granicznej
REKLAMA

„Do wyboru, do koloru”, ale… wszystkie fałszywe. Syryjczyk na poznańskim lotnisku został zatrzymany z trzema podrobionymi dowodami osobistymi.

Do zdarzenia doszło w piątek, 18 września, na terenie portu lotniczego Poznań-Ławica. Straż graniczna sprawdzała dokumenty osób przylatujących z Aten. Jeden z podróżnych okazał podczas kontroli węgierski dowód osobisty, a właściwie coś, co miało go udawać. Funkcjonariusze szybko rozpoznali bowiem fałszerstwo.

Mężczyzna został zatrzymany i przeszukano jego bagaż. Tam ujawniono kolejne dwa podrobione dokumenty - belgijski i rumuński dowód osobisty. W czasie przesłuchania mężczyzna poinformował, że jest 20-letnim Syryjczykiem i złożył wyjaśnienia w sprawie.

Cudzoziemiec usłyszał zarzut posłużenia się podrobionym dokumentem, do czego się przyznał. O wysokości kary dla niego zdecyduje poznański sąd.

Jednocześnie Komendant Placówki Straży Granicznej w Poznaniu – Ławicy wszczął postępowanie w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu do kraju jego pochodzenia. Cudzoziemiec musi zgłaszać się do placówki straży granicznej na poznańskiej Ławicy raz w tygodniu do czasu wydania decyzji.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA