Koronawirus w kolejnej poznańskiej szkole. Zakażone dziecko straciło węch i smak

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Kolejna poznańska szkoła musi zmierzyć się z koronawirusem. Tym razem zakażenie potwierdzono u jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 17. Podjęto decyzje o wprowadzeniu nauczania hybrydowego.

Wczoraj informowaliśmy o zamknięciu III LO w Poznaniu, które od poniedziałku pracuje wyłącznie zdalnie po tym, jak u jednego z pracowników potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wcześniej groźny wirus pojawił się także w poznańskim przedszkolu.

Jak poinformował dziś Urząd Miasta Poznania, kolejna placówka musi zmienić swoją organizację pracy. Tym razem zakażenie potwierdzono u jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 17.

Jak wskazano, dziecko miało zaburzenia węchu i smaku, dlatego lekarz rodzinny zlecił badanie pod kątem obecności Sars-Cov-2. Test dał wynik pozytywny. Dziecka od poniedziałku nie ma w szkole.

Cała klasa, do której uczęszcza została skierowana na nauczanie zdalne do 28 września. Wszyscy uczniowie wraz z domownikami oraz mający kontakt z zakażonym nauczyciele zostali objęci kwarantanną. Trwa dochodzenie epidemiologiczne sanepidu.

Jak informuje urząd, podjęto decyzję o kontynuowaniu nauki stacjonarnej w pozostałych klasach. Nie zdecydowano się na zamknięcie całej placówki.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA