Już dziś kolejny policyjny dyżur w ramach Telefonu dla Seniora

Autor: A. Karczewska fot. KMP Poznań
REKLAMA

Już dziś kolejny dyżur w ramach projektu „Telefon dla seniora”. W tym czasie najstarsi mieszkańcy Poznania mogą telefonicznie lub osobiście skontaktować się z policjantami, którzy wyjaśnią potencjalne zagrożenia dnia codziennego, sposoby działania oszustów czy udzielą innych porad z zakresu bezpieczeństwa.

Akcja prowadzona jest wspólnie przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu i Centrum Inicjatyw Senioralnych. W każdy wtorek, w godzinach 12:00-14:00 funkcjonariusz policji pełni specjalny dyżur, podczas którego udziela porad z zakresu bezpieczeństwa seniorom.

Najstarsi mieszkańcy Poznania mogą zadzwonić w sytuacji, gdy mają problem lub szukają porady. Funkcjonariusze wyjaśniają m.in. sposoby działania oszustów, w jaki sposób zachować się w sytuacji zagrożenia lub działań oszusta, o czym pamiętać w codziennym życiu, by nie paść ofiarą przestępstwa lub wykroczenia. Seniorzy dowiadują się także gdzie zgłosić się w przypadku chęci zgłoszenia sprawy czy jak skontaktować się z dzielnicowym.

Istnieje także możliwość bezpośredniego spotkania z funkcjonariuszem, jednak wcześniej konieczne jest umówienie wizyty. Rejestracja możliwa jest w godzinach dyżuru policjanta, a spotkanie odbywa się w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Numer „Telefonu dla seniora” - 887-666-508 (zapisy na spotkania także pod tym numerem).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA