Koronawirus w kolejnym wielkopolskim urzędzie

Autor: A. Karczewska fot. archiwum/poglądowa
REKLAMA

Kolejny wielkopolski urząd odnotował zakażenie koronawirusem u swoich pracowników. Tym razem pozytywny wynik testów na obecność Sars-CoV-2 otrzymały trzy osoby z Urzędu Miasta i Gminy Sieraków. Dziś u pozostałych zostaną wykonane testy na obecność koronawirusa.

Jak wynika z komunikatu sierakowskiego urzędu, zakażenie potwierdzono u trzech pracowników. Pierwsze zgłoszenie otrzymano w środę, 16 września, a kolejne w czwartek, 17 września. Ostatnie potwierdzono w sobotę, 19 września.

Dwie z tych osób przebywały wcześniej na zwolnieniu lekarskim. Po potwierdzeniu w środę pierwszego z zakażeń, od czwartku osoby mające kontakt z zakażoną były skierowane do pracy zdalnej i tego samego dnia u jednej z nich potwierdzono zakażenie. W związku z tym od piątku do pracy zdalnej skierowano kolejną grupę pracowników.

Jak informuje urząd, ze względów bezpieczeństwa w poniedziałek zostaną przeprowadzone testy na obecność koronawirusa u pozostałych pracowników. Jednocześnie budynek zostanie kompleksowo zdezynfekowany.

Urząd zaapelował o stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego. Przekazano także informację, że zakażone osoby czują się dobrze.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA