Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT zmieni nazwę?

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Radni z Komisji Kultury i Nauki pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały, który przewiduje możliwość zmiany nazwy Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT. Istniejąca od 11 lat instytucja miałaby zmienić nazwę na Poznańskie Centrum Dziedzictwa.

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT istniejące od 2009 roku jest instytucją kultury, która powstała w związku z wprowadzaniem programu obejmującego Trakt Królewsko-Cesarski i Bramy Poznania (dawniej Centrum Historii Ostrowa Tumskiego).

Z uwagi na fakt, że miejsce to nie skupia się jedynie na kulturze, nazwa nie jest już adekwatna. Poznańskie Centrum Dziedzictwa ma stać się tzw. marką parasolowej dla marek produktowych, takich jak Trakt Królewsko-Cesarski, Brama Poznania, Galeria Śluza, Centrum Szyfrów Enigma czy Fest Fyrtel.

Radni z Komisji Kultury i Nauki pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały, na podstawie którego ma zostać wprowadzona nowa nazwa, która miałaby zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku. Powstała po warsztatach wewnętrznych i badaniu pilotażowym przeprowadzonym wśród mieszkańców Poznania i Wielkopolski.

Jednocześnie przyjęto stanowisko, w którym zwrócono się do prezydenta Poznania z wnioskiem o rozważenie możliwości przeniesienia CTK TRAKT do pionu Wydziału Kultury.  Obecnie podlega on bowiem Biuru Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA