"Bezpieczna droga do szkoły" - policja prowadzi działania przy poznańskich szkołach

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KMP Poznań
REKLAMA

Dzieci i młodzież powoli przyzwyczajają się do powrotu do szkolnych ławek, a policjanci pamiętają, że powrót po wakacjach do szkolnej rzeczywistości,  często wiąże się z mniejszą koncentracją najmłodszych także podczas poruszania się po drodze. Właśnie dlatego przeprowadzają działania profilaktyczno-edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły”.

Tegoroczny początek roku szkolnego jest wyjątkowy pod wieloma względami. W tym roku przerwa była o wiele dłuższa niż jedynie dwa miesiące wakacji letnich. Z powodu pandemii, dzieci i młodzież nie zasiadały w szkolnych ławkach od marca.

Po każdej wakacyjnej przerwie policjanci przeprowadzają działania profilaktyczne przypominając o zasadach zachowania na drodze. Jak podkreślają funkcjonariusze, dzieci na początku roku szkolnego często są jeszcze myślami przy wakacjach, a  skupienie się na drodze nie idzie w parze ze wspomnieniami letnich dni.

Poznańscy policjanci spotykają się z uczniami przypominając o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

Jednocześnie prowadzą także kontrole w rejonach placówek oświatowych zwracając uwagę kierowców na konieczność zachowania szczególnej ostrożności i odpowiedniego przewożenia najmłodszych w fotelikach.

Pieszym zwracają uwagę na konieczność zachowania ostrożności przy przekraczaniu jezdni, odłożenie telefonu komórkowego podczas wchodzenia na jezdnię, nie wbieganie na jezdnię ani nie wybieganie na jezdnię zza przeszkody.

Uczniowie otrzymują również odblaski.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA