Sobotnie atrakcje w Poznaniu - dla relaksu i z pożytkiem

Autor: A. Karczewska fot. PLOT archiwum
REKLAMA

Choć jesień już za kilka dni, to na pgodę w Poznaniu nie można ostatnio narzekać. Warto wykorzystać to do złapania promieni słonecznych i przebywania na świeżym powietrzu. W tyym tygodniu sobota przyniesie mnóstwo atrakcji, a coś dla siebie powinni znaleźć nawet najbardziej wymagający.

Dzień warto zacząć od pomocy drugiemu człowiekowi. W zajezdni MPK Poznań przy ul. Głogowskiej od godziny 8:00 będzie się odbywać zbiórka krwi. Dodatkowo, osoby w wieku 18-45 lat będą mogły zapisać się do Banku Dawców Szpiku, a tym samym być może w przyszłości pomóc także dzieląc się swoim szpikiem. 

Warto także zrobić coś dla środowiska naturalnego i dołączyć do tegorocznej akcji sprzątania świata. Chętni, którzy nie będą działać w ramach wcześniej zgłoszonych grup mogą np. wybrać się do Lasku Marcelińskiego, gdzie będą sprzątać pracownicy UMP. W godzinach 10:00-11:00 na tyłach leśniczówki przy Stajni Marcelin będą wydawane specjalne worki na odpady wszystkim chętnym do pomocy.

Od rana na Torze Regatowym nad poznańską Maltą odbywać się będą Mistrzostwa Polski Seniorów w wioślarstwie. W sobotę od rana zaplanowane są przedbiegi, natomiast w samo południe odbędzie się bieg pokazowy w konkurencji PR3Mix 4+. Z kolei w godzinach popołudniowych zaplanowane są repasaże.

W swoje progi zaprasza Stare i Nowe Zoo. W tym pierwszym o godzinie 13:00 goście będą mogli przyjrzeć się mieszkającym w ogrodzie lisom uratowanym z hodowli futerkowych. W tym drugim zaplanowano szereg atrakcji, w tym spotkania tematyczne i pokazowe karmienia, a także obchody Dnia Pandki Rudej.

W południe rozpocznie się również festyn na Jeżycach organizowany przez młodzież z Rady Młodzieżowych Jeżyków. W programie znalazły się m.in. quiz wiedzy o Jeżycach, malowanie twarzy oraz zabawy z muzyką i tańcem. Będzie można sobie także zrobić zdjęcie z Jeżem w FotoJeżoBudce, a w strefie ArcyJeże będzie można sprawdzić swoje zdolności artystyczne. Do dyspozycji uczestników będą sztalugi, farby, pędzle i balony, na których będą rysowane jeże.

Bliżej natury będzie można poczuć się także w Palmiarni Poznańskiej, gdzie odbywa się Weekend z Ziemią. ramach wydarzenia będą odbywać się warsztaty i konkursy, związane przede wszystkim z prawidłową segregacją odpadów. Będą dostępne w Pawilonie III, organizowane przez Zakład Zagospodarowania Odpadów. Na specjalnym stoisku będą przygotowane także kolorowanki dla najmłodszych, krzyżówki, quizy i konkursy. Do wspólnej zabawy organizatorzy zachęcają zarówno dzieci jak i dorosłych, w myśl zasady, że na naukę nigdy nie jest za późno, a nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty. W sobotę zainaugurowane zostaną również dwie wystawy.

Wieczorem odbędzie się koncert w ramch tegorocznej - nietypowej - edycji Spring Break Festival. Festiwal odbędzie się w formule hybrydowej. Koncerty będą odbywać się dwa lub trzy razy w tygodniu niemal do końca października. Będzie można je oglądać zarówno na żywo - ale przy ograniczonej liczbie widzów - jak i online.  Dziś o godzinie 19:00 na terenie Kontenerart przed publiką zaprezentują się Mikrobi.T oraz Hope Leslie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA