Są chętni do wykonania przebudowy ul. Mateckiego

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Do przetargu na wykonawcę przebudowy ul. Mateckiego zgłosiło się pięciu chętnych. Inwestycja przewiduje budowę chodnika, a także kanalizacji deszczowej, wodociągowej i sanitarnej. Przebudowane zostanie także oświetlenie na ulicy.

W ostatnich latach ul. Mateckiego i jej okolice mocno się rozbudowują i powstają kolejne bloki mieszkaniowe. Niestety, wraz z kolejnymi budynkami nie przybywa odpowiedniej infrastruktury drogowej. Obecnie jest tam jedynie ok. 200 metrowy chodnik wzdłuż osiedla. Na pozostałej części ulicy piesi muszą poruszać się gruntowym poboczem.

Sytuacja ma się zmienić wkrótce, dzięki przebudowie.

Nowe dwa odcinki chodnika planowane są po wschodniej stronie ulicy, za przydrożnym rowem. Łącznie będą miały długość ok. 600 metrów i szerokość ok. 2 metrów. Powstaną również perony autobusowe o szerokości 2,5 metra.

Wybudowana zostanie także kanalizacja deszczowa, co ma poprawić retencję wody i w odpowiedni sposób odprowadzić wody opadowe.

Istniejące oświetlenie wzdłuż ulicy zostanie przebudowane. W ramach inwestycji powstanie również sieć wodociągowa i kanalizacyjna wraz z przyłączami do posesji.

Jak informuje Marcin Gołek, wiceprezes spółki PIM, do ogłoszonego przetargu zgłosiło się pięć podmiotów. Cztery z ofert mieszczą się w kwocie, jaką na ten cel planowała wydać spółka. Obecnie trwa weryfikacja złożonych ofert.

Wybrany wykonawca będzie miał 210 dni od dnia podpisania umowy na zakończenie wszelkich prac i uzyskanie niezbędnych zezwoleń. Ustalono, że kanalizacja deszczowa i sanitarna, a także chodnik na odcinku od ul. Obornickiej do istniejącej ścieżki mają powstać w ciągu trzech miesięcy. Z kolei budowa wodociągu, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz chodnika na odcinku od istniejącej ścieżki do skrzyżowania z ul. Marka z Aviano ma powstać w ciągu 150 dni.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA