Ogniwo Konne KMP w Poznaniu ma już 20 lat

Autor: A. Karczewska fot. KMP Poznań
REKLAMA

W czwartek odbyły się obchody 20. rocznicy powstania Ogniwa Konnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Uroczystość miała miejsce w Żydowie, niedaleko Rokietnicy, gdzie mieści się siedziba oddziału.

Choć policyjna flota jest rozwijana na bieżąco o nowe motocykle i samochody, to w Poznaniu nie brakuje okazji, by zauważyć, że część funkcjonariuszy służbę pełni wraz z końmi. Policjanci patrolują na nich m.in. tereny trudno dostępne dla innych pojazdów, np. Parki czy tereny nadwarciańskie. Regularnie zabezpieczają także imprezy masowe, zgromadzenia, demonstracje, protesty czy inne wydarzenia w przestrzeni publicznej.

Poznański oddział jest uznawany za jedną z najlepszych jednostek w Polsce, regularnie biorąc udział także w krajowych i międzynarodowych zawodach służb mundurowych, w których odnoszą sukcesy zarówno w kategoriach indywidualnych jak i drużynowych.

Ogniwo powstało 16 grudnia 2000 roku, kiedy to otwarto siedzibę Plutonu Konnego KMP w Poznaniu, jako pierwszej jednostki tego typu w Wielkopolsce i piąta w kraju. Od dwóch lat Ogniwo Konne KMP w Poznaniu ma siedzibę w Żydowie, niedaleko Rokietnicy.

To właśnie tam odbyły się uroczystości związane z 20. rocznicą istnienia oddziału. Wzięli w nich udział m.in. komendant KMP w Poznaniu, insp. Robert Kasprzyk oraz komendant KWP w Poznaniu, nadinsp. Piotr Mąka, a także przedstawiciele miasta i powiatu poznańskiego.

Komendant Miejski Policji podziękował policjantom nie tylko za codzienną służbę, ale także opiekę nad zwierzętami. Podkreślił wagę osiągnięć Ogniwa Konnego i rolę w codziennych działaniach policji, życząc dalszych sukcesów oraz zadowolenia i satysfkacji ze służby.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA