Odblaski dla przedszkolaków z Przedszkola nr 29

Autor: A. Karczewska fot. straż miejska
REKLAMA

Noszenie elementów odblaskowych na odzieży powinno być odruchem zarówno dzieci jak i dorosłych w każdych warunkach. Dzięki temu piesi i rowerzyści są bardziej widoczni m.in. przez kierowców, co jest szczególnie ważne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. W ostatnim czasie przedszkolaki z Przedszkola nr 29 otrzymały własne odblaski, by od małego pamiętały o tym, jak bardzo jest to potrzebne.

O odblaskach na odzieży lub plecakach mówi się szczególnie w kontekście widoczności na drodze po zmroku lub przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Warto jednak o nich pamiętać także podczas np. wycieczek górskich czy spacerów w lesie.

Od lat dzieci, młodzież i dorośli otrzymują elementy odblaskowe od policji, straży miejskiej, samorządów, lokalnych społeczności czy firm. Wszystko po to, by były one obecne w codziennym życiu każdego rowerzysty czy pieszego.

Kamizelki i elementy odblaskowe otrzymują również najmłodsi poznaniacy w przedszkolach i szkołach. W ostatnim czasie takie gadżety, a zarazem element wyposażenia otrzymały przedszkolaki z Przedszkola nr 29.

Pieniądze na ten cel - 5 tysięcy złotych - przekazała miejscowa rada osiedla, a zakupu odpowiednich produktów dokonali strażnicy miejscy. Dzieci otrzymały prezenty w czwartek podczas spotkania m.in. ze strażniczką miejską, która wraz z dyrekcją placówki i wychowawczyniami wyjaśniła, dlaczego noszenie elementów odblaskowych jest ważne dla bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA