Niewielki gwóźdź muszą wbić jednym, precyzyjnym uderzeniem - już dziś Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ

Autor: A. Karczewska fot. H. Dymalski archiwum
REKLAMA

Już dziś ostatni dzień Targów Drema na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na piątek zaplanowano cieszące się co roku dużym zainteresowaniem Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. Przed uczestnikami wyjątkowo trudne zadania, które będą od nich wymagały przede wszystkim precyzji.

Poznańskie targi Drema są jedynymi w Europie w tym roku poświęcone branży drzewno-meblowej. Pozostałe imprezy zostały odwołane z uwagi na pandemię koronawirusa.

Impreza rozpoczęła się we wtorek i trwa do dzisiaj. Przez kilka dni uczestnicy mogą poznać ofertę związaną z kompleksowych rozwiązań technologicznych dla przemysłu drzewnego i meblarskiego - od surowców, przez materiały i komponenty do maszyn i urządzeń do produkcji mebli. Zwiedzający mogą zapoznać się z nowościami i innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie obróbki drewna, przemysłu meblarskiego i tartacznego czy pozyskiwania energii z drewna.

Ostatniego dnia imprezy odbędzie się wyjątkowy konkurs, czyli Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. To atrakcja, która co roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. Wielu uznaje ją za tradycję Dremy, ponieważ odbywa się już od prawie 20 lat. Przy okazji każdej kolejnej edycji zgłasza się coraz więcej chętnych.

Uczestnicy muszą wykazać się precyzją, koncentracją i doświadczeniem. Zadanie nie jest proste - każdy musi wbić pięć 3,5-calowych gwoździ w drewniane kantówki. Na każdy gwóźdź mają po jednym uderzeniu młotkiem. Do konkursu przystąpią zarówno debiutanci, jak i mistrzowie ostatnich lat.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA