Koronawirus w poznańskim przedszkolu

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

W przedszkolu nr 53 w Poznaniu wprowadzono procedury związane z zagrożeniem epidemiologicznym w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem u jednego z wychowawców w placówce. Część dzieci i pracowników została objęta kwarantanną.

Dyrekcja przedszkola otrzymała informację o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u jednego z pracowników wczoraj, 17 września. Informację przekazał poznański sanepid. Jak ustalono, pedagog od kilku dni nie miał kontaktu z osobami w placówce - od 12 września przebywał w kwarantannie, na którą został skierowany po kontakcie z osobą zakażoną Sars-CoV-2.

Po przeprowadzeniu wywiadu epidemiologicznego, sanepid podjął decyzję o objęciu kwarantanną dzieci jeden z grup oraz ich rodziców. To grupa, z którą pracownik miał kontakt przed 12 września. Kwarantanna dotyczy również pracowników placówki, którzy również kontaktowali się z pedagogiem.

Kwarantanna będzie trwała do 21 września. Jak wyjaśnia Urząd Miasta Poznania, dłuższy czas izolacji nie jest potrzebny ze względu na wcześniejszy okres odseparowania zakażonego pracownika przedszkola (według aktualnych przepisów kwarantanna trwa 10 dni).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA