Z wizytą w muzeum i rezerwacie na odległość

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Bez wychodzenia z domu i na odległość - właśnie w ten sposób można zwiedzać Muzeum Archeologiczne w Poznaniu i Rezerwat Archeologiczny Genius Loci. Jest to możliwe w ramach projektu „Muzeum pod wirtualną lupą”, który pozwala na „przeniesienie” ekspozycji do Internetu.

Projekt pozwala na „wizytę” w muzeach i zapoznanie się z ekspozycją bez wychodzenia z domu co jest ciekawą propozycją szczególnie dla osób, które z różnych powodów nie mogą dotrzeć na miejsce samodzielnie. To opcja zarówno dla najstarszych jak i dla najmłodszych. W przypadku tych drugich, twórcy liczą również, że poprzez wirtualną wizytę uda się zachęcić dzieci do wizyty w stacjonarnym muzeum, a także do poszukiwania informacji na temat historii i zwiększania świadomości historycznej.

W ramach projektu zeskanowano pięć stałych wystaw w Pałacu Górków, a także fragmenty ekspozycji w Rezerwacie Archeologicznym Genius Loci. Poza omówieniem poszczególnych obiektów, podczas wirtualnej wycieczki można również wziąć udział w różnego rodzaju zagadkach graficznych i quizach, które są oparte zarówno o materiały dostępne podczas wirtualnego spaceru jak i w udostępnionych materiałach dodatkowych na stronach internetowych Muzeum i Rezerwatu oraz w mediach społecznościowych obu placówek.

"Muzeum pod Wirtualną Lupą” jest projektem realizowanym przy dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA