Polska Policja przeprowadziła już 15 mln kontroli osób na kwarantannie

Autor: PAP Bartłomiej Figaj
REKLAMA

Od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce, sprawdziliśmy ponad 15 milionów razy osoby skierowane na kwarantannę – poinformował w czwartek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka. Dodał, że tylko ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 83 tys. osób poddanych kwarantannie.

Rzecznik KGP przekazał, że funkcjonariusze od początku działań związanych z epidemią koronawirusa już ponad 15 mln razy sprawdzili osoby skierowane na kwarantannę. "W ciągu ostatniej doby w około 600 przypadkach stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych" - powiedział policjant.

Poinformował również, że od początku epidemii ok. 530 policjantów zostało zakażonych koronawirusem, a 445 wyzdrowiało. "Od początku działań ok. 6250 funkcjonariuszy było na kwarantannie, obecnie jest ich na kwarantannie 250" – poinformował rzecznik KGP.

"Cieszy fakt, że coraz więcej policjantów zdrowieje, a jednocześnie nie odnotowujemy wzrostu nowych zachorowań. Nie oszukujmy policjantów, dbajmy o zdrowie nas wszystkich. To dzięki działaniom policjantów mniej pacjentów mają lekarze, ratownicy czy pielęgniarki"
– podkreślił

"Od momentu wprowadzenia stanu epidemii, tylko w związku ze zwalczaniem koronawirusa wykonaliśmy prawie 3,4 mln służb patrolowych, niezależnych od sprawdzenia osób będących na kwarantannie" - przekazał.

Inspektor zaznaczył, że policjanci sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa, pouczyli ponad 134 tys. osób. "W ponad 18 tys. przypadkach ukaraliśmy mandatem karnym, w ponad 7 tys. skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu" - podkreślił.

"Zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi Inspektor Sanitarny może wymierzyć karę pieniężną w wysokości od 5 do 30 tys. złotych. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność" - przypomniał.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA