Trwają Targi Drema - jedyne tego typu w Europie w tym roku

Autor: A. Karczewska fot. H. Dymalski
REKLAMA

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpoczęły się Targi Drema, czyli wydarzenie poświęcone sektorowi przemysłu drzewno-meblarskiego. To jedyne tego typu targi w Europie w tym roku.

Z uwagi na pandemię koronawirusa,  imprezy targowe poświęcone przemysłowi obróbki drewna, które popierane są przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS, zostały w większości odwołane. Jedyną, która odbywa się w tym roku są właśnie Targi Drema.

To już 36. edycja Dremy w Poznaniu. Podczas wydarzenia prezentowane są kompleksowe rozwiązania technologiczne dla przemysłu drzewnego i meblarskiego, począwszy od surowców, przez materiały i komponenty do maszyn i urządzeń do produkcji mebli. Zwiedzający mogą zapoznać się z nowościami i innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie obróbki drewna, przemysłu meblarskiego i tartacznego czy pozyskiwania energii z drewna.

Nie brakuje także maszyn do szycia tkanin, akcesoriów meblowych oraz lakierów.

Pandemia miała swój wpływ nie tylko na odwołanie imprez targowych, ale także na branżę drzewno-meblarską. Firmy szukają możliwości wprowadzenia jak największej automatyzacji i mechanizacji produkcji, by w razie sytuacji podobnej do tej sprzed paru miesięcy, gdy konieczne było zamknięcie części zakładów, móc utrzymać stabilność i łańcuch dostaw. To także obniżenie kosztów i odpowiedź na braki kadrowe. Interesujące ich produkty, firmy mogą znaleźć na terenei MTP.

Choć większość stoisk poświęcona jest profesjonalistom, to znalazły się także takie, które odpowiadają osobom lubiącym hobbistycznie zająć się drewnem - to strefa Drema Hobby.

Tradycyjnie, w programie znalazły się konkursy i mistrzostwa, w tym m.in. Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ.

Wydarzenie potrwa do piątku, 18 września. Odbywa się przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA