Samochody na chodniki, piesi na jezdnię? Straż miejska odholowywała samochody, które blokowały chodnik na Wildzie

Autor: A. Karczewska fot. straż miejska
REKLAMA

Bezmyślność, brak kultury, wyobraźni i ignorowanie przepisów - określeń na zachowanie kierowców na ul. 28 Czerwca 1956 roku nie brakuje. Strażnicy miejscy odholowywali pojazdy, których kierowcy postanowili zabrać całe miejsce przeznaczone dla pieszych.

Przepisy prawa ruchu drogowego dopuszczają możliwość parkowania na chodniku pod warunkiem, że są to miejsca oznakowane, a w przypadku braku oznakowania obowiązuje zasada dotycząca pozostawienia co najmniej 1,5-metra szerokości chodnika pieszym. Dzięki temu ma zostać zapewnione przejście dla pieszych uczestników ruchu, po drodze, która z założenia ma służyć głównie im.

Jak się okazuje, nie wszyscy jednak pamiętają o tego typu podstawach. Na ul. 28 Czerwca 1956 roku strażnicy miejscy z Referatu Wilda interweniowali w sprawie kierujących, którzy zaparkowali swoje pojazdy zapominając o pieszych i „spychając” ich na jezdnię.

Funkcjonariusze zastali samochody pozostawione w miejscu zabronionym w taki sposób, że uniemożliwiały pieszym swobodne przejście.

Wszystkie pojazdy zostały więc odholowane na parking strzeżony. Dla kierowców oznaczało to słoną zapłatę za niestosowanie się do przepisów - poza mandatem w wysokości 100 złotych musieli również zapłacić 500 złotych za transport na parking strzeżony oraz 40 złotych za każdą rozpoczętą dobę na parkingu.

Jak informuje straż miejska, od do końca sierpnia zlecono już odholowanie 797 samochodów, które zagrażały bezpieczeństwu innych uczestników ruchu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA