Przewrócony rowerek dziecięcy i policyjny parawan na skrzyżowaniu ul. Bukowskiej i Polskiej

Autor: A. Karczewska fot. Policja Wielkopolska
REKLAMA

Wiele osób przejeżdżających i przechodzących od rana w rejonie skrzyżowania ul. Bukowskiej i Polskiej zwróciło uwagę na policjantów, parawan policyjny i leżący na ziemi rowerek dziecięcy. Całość wyglądała jak miejsce wypadku. Na szczęście, tym razem był to jedynie happening Wielkopolskiej Policji, ale funkcjonariusze przypominają, że do niebezpiecznych wypadków dochodzi codziennie.

Widok policyjnego parawanu przyciąga wzrok, a gdy obok leży rowerek dziecięcy obrysowany kredą trudno przejść czy przejechać obojętnie obok takiego miejsca.

Tym razem jednak, na szczęście nie doszło do tragedii. Był to happening zorganizowany przez Wielkopolską Policję w ramach Road Safety Days, czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W ten sposób funkcjonariusze chcieli zwrócić uwagę na zagrożenie, jakie wiąże się z brakiem odpowiedzialnego zachowania na drodze.

Policjanci przypominali o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom - pieszego, rowerowego i kołowego. Piesi i rowerzyści otrzymywali także elementy odblaskowe, które są szczególnie ważne z uwagi na rozpoczynający się okres jesienno-zimowy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA