MTP sprzedały teren na Łazarzu za ponad 114 mln złotych. Może powstać tam nowe osiedle i hotel

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Za ponad 114 milionów złotych Międzynarodowe Targi Poznańskie sprzedały teren pomiędzy ul. Matejki, Grunwaldzką i Ułańską. Deweloper wybuduje tam nowe bloki mieszkalne oraz usługowe.

Działka, która była przedmiotem wczorajszego przetargu ma ponad 5,5 ha i znajduje się niemal w centrum miasta - między ulicami: Matejki, Grunwaldzką i Ułańską. We wrześniu ubiegłego roku przyjęto miejscowy plan zagospodarowania dla tego terenu, w którym przyjęto, że w tym miejscu dopuszczalna jest zabudowa mieszkalna. Budynku będą mogły mieć maksymalnie pięć kondygnacji - jedynie w wyznaczonych miejscach możliwe będzie wybudowanie obiektów o 2 piętra wyższych. Zabudowa usługowa jest dopuszczalna, ale może mieć mniej niż 5 kondygnacji.

Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada także budowę dróg i ciągów pieszo-rowerowych.

Ceną wywoławczą za teren było 114 milionów złotych. Ostatecznie sprzedano go za pół miliona więcej. Zwycięzcą przetargu okazała się spółka BPI Real Estate Poland z siedzibą w Warszawie.

Spółka otrzyma również projekt osiedla, przygotowany przez pracownię CDF Architekci na zlecenie MTP. Znalazły się tam budynki mieszkalne, biurowce oraz hotel od strony ul. Grunwaldzkiej. Deweloper może z niego skorzystać.

W Poznaniu BPI Real Estate budowało m.in. Vilda Park.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA