Magda Linette przegrała z Elise Mertens w drugiej rundzie turnieju WTA w Rzymie

W środę (16.09) Magda Linette przegrała z Elise Mertens 2:6, 4:6 w drugiej rundzie turnieju WTA w Rzymie.

W pierwszym secie tego spotkania Polka miała niewiele do powiedzenia. Cierpliwa i skuteczna gra Mertens sprawiła, że to Belgijka dominowała na korcie. Drugi set był bardziej wyrównany. Linette ze stanu 2:5 doprowadziła do 4:5, ale zwycięstwo Mertens ani przez moment nie było zagrożone. Belgijka w trzeciej rundzie zmierzy się z Danką Kovinić, która pokonała Belindę Bencić.

Magda Linette nie kończy jednak rywalizacji w Rzymie. Poznanianka gra w deblu razem z Bernardą Perą. Tenisistki w pierwszej rundzie gry podwójnej zmierzą się z parą Desirae Krawczyk/Alexa Guarachi. Spotkanie to rozpocznie się w środę (16.09) o 15:30.