Policja z Leszna i Poznania rozbiła gang złodziei samochodów

Autor: Redakcja codziennypoznan.pl, fot: Wielkopolska Policja
REKLAMA

Policjanci z Wielkopolski zatrzymali grupę złodziei, która kradła kampery i inne auta. Do aresztu trafiło dziewięciu podejrzanych w tym szefowie gangu. Ze wstępnych szacunków wynika, że mogli oni dokonać kradzieży 170 aut.

Przed kilkoma dniami doszło do zatrzymań jedenastu osób, które związane są z grupą przestępczą. Wśród nich są dwie osoby, które stworzyły gang i stały na jego czele. Mają oni na koncie ponad 100 aut, które kradzione były głównie na terenie Austrii, Niemiec oraz Czech i sprowadzane do Polski.

Informacje o grupie dotarły do policji już w 2017 roku. Rozmiar sprawy okazał się być spory, a jej charakter międzynarodowy. To spowodowało, że do akcji dołączyła KWP w Poznaniu oraz Prokuratura Krajowa w Poznaniu.

Zorganizowana akcja policji pozwoliła złapać 11 osób oraz zabezpieczyć takie przedmioty, jak: samochody, motocykl, skuter wodny czy sprzęt do kradzieży aut.

Podejrzani usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, kierowania nią, kradzieży samochodów oraz paserstwa. Na wniosek policji i prokuratury 9 osób zostało aresztowanych, a sprawa jest rozwojowa.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA