Wielka Zbiórka Książek także w Poznaniu

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Poznań jest jednym z kilkuset miast i miejscowości w Polsce, w których trwa Wielka Zbiórka Książek. Literatura dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie zbierana jeszcze przez niecały miesiąc, by potem trafić do szpitali oraz placówek opiekuńczych i pomocowych.

Akcja prowadzona jest przez Fundację Zaczytani. Rozpoczęła się 8 września i potrwa do 11 października w kilkuset miejscach w Polsce. Jednym z miast biorących udział w zbiórce jest Poznań.

Jak wyjaśnia założycielka i prezeska Fundacji Zaczytani.org, Agnieszka Machnicka, celem akcji jest uświadamianie społeczeństwu, jak ważną rolę w trudnej codzienności czy chorobie i procesie leczenia odgrywa książka i to u osób w każdym wieku.

Dla nas książka jest pretekstem do budowania relacji: z samym sobą, z dzieckiem, z drugim dorosłym czy nawet między grupami społecznymi.
Agnieszka Machnicka, założycielka i prezeska Fundacji Zaczytani.org

Poszukiwane i zbierane są książki wydane po 2000 roku, wyłącznie w języku polskim, zarówno dla dzieci jak i młodzieży i dorosłych. Muszą być nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie. Wszystkie trafią potem do szpitali, domów dziecka, domów seniora, zakładów karnych, domów dziennej opieki, hospicjów i innych placówek pomocowych.

Co ważne, nie są zbierane podręczniki, kodeksy, encyklopedie, słowniki, Pismo Święte i inne księgi religijne, przewodniki, atlasy, książki kucharskie, poradniki, książki ogrodnicze itp., a także wydania z segregatorami i czasopisma. Organizatorzy proszą, by nie przynosić tego typu literatury, by nie utrudniać problemu segregacji książek i nie stwarzać problemu związane np. z koniecznością zutylizowania odrzuconych wydań.

W Poznaniu książki można oddawać w następujących punktach: Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu (ul. Bułgarska 19), Urząd Miasta Poznania (pl. Kolegiacki 17), Wydział Gospodarki Komunalnej UMP (ul. 3 Maja 46), Biuro Poznań Kontakt (ul. Jana Matejki 50), Wydział Gospodarki Nieruchomościami UMP (ul. Gronowa 20), Fundacja Szlachetny Bohater  (ul. Sikorskiego 39), Dom Kultury Jędruś (os. Armii Krajowej 101, Biblioteka Filologiczna NOVUM (al. Niepodległości 4), Restauracja Umberto (Park Cytadela), Fundacja Dar Szpiku (ul. Głogowska 148), SP nr 54 (ul. Małoszyńska 38), Biblioteka Novum UAM (al. Niepodległości 4), Wydział Fizyki UAM (ul. Uniwersytetu Poznańskiego 2), Alior Bank (ul. Głogowska 84), AVIVA (al. Solidarności 46, ul. Piątkowska 165, ul. Baraniaka 88B, ul. Kolorowa 2), SP nr 82 (ul. Krakowska 10), LO św. Marii Magdaleny (ul. Garbary 24), Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych (ul. Szamotulska 33)

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA