Dziś z samego rana Premier Morawiecki odwiedził Wielkopolskę.

Autor: autor: Grzegorz Bruszewski, Ewa Bąkowska foto PAP
REKLAMA

Naprawiamy tysiące kilometrów dróg, remontujemy, modernizujemy, ale także tworzymy nowe drogi we wszystkich zakątkach Polski - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia drogi w woj. wielkopolskim.

Morawiecki w niedzielę wziął udział w uroczystości otwarcia drogi Pisarzowice - Bałdowice - Słupia. "Cieszę się, że tutaj, w tej gminie widać jak wiele znaczą inwestycje lokalne" - mówił. "To właśnie są te miejsca, w których widać wyraźnie jak doprowadzenie takich dróg do większych arterii komunikacyjnych tworzy nowe możliwości inwestycyjne" - dodał.

"W całym województwie wielkopolskim w ciągu kilku lat - tych, które minęły i licząc też nadchodzący rok, to będzie blisko miliard złotych dofinansowania z budżetu państwa. To kilkukrotnie większe sumy niż wcześniej, niż można było sobie wyobrazić" - powiedział szef rządu.

Premier podkreślał, że inwestycje w drogi oznaczają rozwój. "Jak jedziemy po tej drodze to widzimy, że nie musimy mieć kompleksów. Naprawiamy tysiące kilometrów dróg, remontujemy, modernizujemy, ale także tworzymy nowe kawałki dróg we wszystkich zakątkach Polski" - podkreślał Morawiecki i dodał, że zadań dotyczących dróg w Wielkopolsce w ub. roku było blisko 300. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA