Pierwszy raz odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

14 uczelni wystawiło swoje reprezentacje w Akademickich Mistrzostwach Polski w unihokeju, które rozpoczną się w poniedziałek w Warszawie. Impreza po raz pierwszy znalazła się w kalendarzu Akademickich Mistrzostw Polski.

– Do tej pory za najlepszą uczelnię w unihokeju można było uznać zwycięzców Akademickiego Pucharu Polski. Rozgrywki tego typu odbywały się przez trzy lata i zawsze cieszyły dużym zainteresowaniem
 mówi Maciej Konieczka z AZS Warszawa, który jest organizatorem akademickich zmagań w unihokeju.

Mistrzostwa rozegrane zostaną w formule Swiss, w której gra się na mniejszym boisku i z trzema zawodnikami w polu. Przez cały czas na boisku – jako rozgrywający – mają być przynajmniej jedna kobieta i jeden mężczyzna. Mieszane składy zapewniają większą dynamikę spotkań i większą liczbę goli.

Rok temu w Warszawie podczas Akademickiego Pucharu Polski górą była ekipa Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej z Nowego Targu, której tym razem zabrakło wśród zgłoszonych zespołów. W roli faworytów można więc upatrywać Politechnikę Rzeszowską, która była druga. Z pewnością walczyć o medale chcą też gospodarze, czyli Uniwersytet Warszawski.

Akademickie Mistrzostwa Polski w unihokeju rozgrywane będą w Warszawie w hali przy ul. Banacha 2a. Finał zaplanowano na środę około godziny 14:45. Wcześniej odbędzie się spotkanie o 3. miejsce. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza dofinansowana jest przez Ministerstwo Sportu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA