Pociąg, jako rewolucja, czyli o kolei podczas Czytatów w Bibliotece Raczyńskich

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Wynalezienie pociągu jest uznawane za jedno z najważniejszych osiągnięć człowieka i rewolucję, głównie przemysłową. Ale… dlaczego? O tym będą mogli przekonać się najmłodsi podczas sobotniego spotkania w ramach kolejnej odsłony Czytatów w Bibliotece Raczyńskich. Znajdą tam również ciekawe i przydatne informacje o współczesnych podróżach tym środkiem transportu.

Tym razem gościem sobotnich Czytatów, czyli bibliotecznych spotkań dla najmłodszych poznaniaków, będzie Joanna Skubiszyńska z Kolei Wielkopolskich. Opowie m.in. o tym, jak doszło do wynalezienia pociągu i dlaczego tak bardzo zrewolucjonowało to rzeczywistość społeczną i gospodarczą.

Będzie można wybrać się w podróż przez wieki poznając historię i zmiany, jakie zachodziły na kolei.

Dzieci uczestniczące w sobotnim spotkaniu dowiedzą się również o czym należy pamiętać wybierając się w podróż pociągiem.

Spotkaniu odbędzie się w sobotę, na tarasie Biblioteki Raczyńskich o godzinie 12:00. Wstęp jest wolny, jednak obowiązują zapisy dostępne pod adresem mailowym zapisy@bracz.edu.pl, gdzie należy podać dane dzieci i opiekunów biorących udział w wydarzeniu. Należy również zapoznać się z procedurą bezpieczeństwa dla uczestników wydarzenia oraz podpisać oświadczenie z ankietą epidemiologiczną.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA