Koronawirus u żołnierzy w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny.

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

W 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu (Krzesiny) stwierdzono ognisko koronawirusa. Zakażenie potwierdzono już u 9 żołnierzy, pozostali - około 100 osób - czekają na testy.

Informację o zakażeniu wirusem Sars-CoV-2 w poznańskiej jednostce wojskowej, znajdującej się w strukturach NATO, potwierdza poznański sanepid. Jako pierwsza informację o możliwości pojawienia się tam ogniska zakażeń pisała Gazeta Wyborcza.

Pierwsze zakażenie u jednego z żołnierzy jednostki potwierdzono pod koniec ubiegłego miesiąca, kiedy to przebywał na obozie sportowym we Władysławowie. Wszyscy uczestnicy obozu byli objęcie kwarantanną. Dziś wiadomo już, że pozytywny wynik testów uzyskało dziewięciu żołnierzy z Krzesin.

Trwa ustalanie osób, które muszą zostać poddane kwarantannie. Na razie ustalono już, że około stu osób będzie musiało mieć wykonane testy na obecność wirusa. Sanepid podejrzewa, że zakażeń w 31. Bazie będzie o wiele więcej.

Podejrzewa się także, że pierwotne źródło zakażeń może się znajdować w podpoznańskich Babkach, gdzie mieści się Mobilna Jednostka Dowodzenia Operacjami Powietrznymi zabezpieczana przez żołnierzy z poznańskich Krzesin. Tam, około 2 tygodnie temu obecność Sars-CoV-2 testy miały wykazać u trzech żołnierzy. Informacja nie została jednak potwierdzona przez dowództwo jednostki.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA