Konkurs Elegancji i 47. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Już jutro odbędzie się 47. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych. To święto miłośników motoryzacyjnych perełek, a także amatorów, którzy chcieliby przyjrzeć się samochodowym klasykom.

Już po raz 47. Automobilklub Wielkopolski zaprasza na Rajd Pojazdów Zabytkowych. Uczestnicy wyruszyli rano spod stadionu w Grodzisku Wielkopolskim, by udać się pod Pałac w Porażynie, Pałac w Wąsowie, a później powrócić do Grodziska, gdzie na Rynku przed Ratuszem zaplanowana jest prezentacja wszystkich pojazdów biorących udział w wydarzeniu.

Poznaniaków najbardziej interesuje jednak to, co będzie działo się w sobotę, 12 września. Wtedy to od około godziny 12:00 motoryzacyjne perełki przyjadą na Tor Poznań. Tam odbywać się będą m.in. wyścig pojazdów zabytkowych ze startem typu Le Mans najstarszej kategorii - Memoriał im. Henryka Rucińskiego (start pierwszej klasy godz. 13.00) i próby sprawnościowe dla uczestników.

O godzinie 15:00, także na Torze Poznań, odbędzie się tradycyjny konkurs elegancji, który co roku wzbudza największe zainteresowanie widowni. To prezentacja pojazdów wraz z załogami ubranymi w stroje, które odpowiadają epoce, z której pochodzi ich pojazd.

W całym Rajdzie bierze udział 55 załóg, w tym także te spoza Polski - z Niemiec i Litwy. Najstarszym samochodem, który można podziwiać to Ford T z 1915 roku. Pojawią się również m.in. roadster Bentley z 1938 roku,  a także roadster Leningrad z 1953 roku. Jak zwykle w wydarzeniu wezmą udział także pojazdy z lat 60. i 70., a także z 80., ale te wyprodukowane przed 1989 rokiem.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA