Znów można korzystać z tarasu widokowego na lotnisku Poznań-Ławica

Autor: A. Karczewska fot. archiwum
REKLAMA

Znów można podziwiać lądujące i odlatujące samoloty z poznańskiego lotniska Ławica z tarasu widokowego, który znajduje się na terenie portu. Na teren lotniska mogą wchodzić nie tylko pasażerowie poszczególnych rejsów.

Z uwagi na pandemię koronawirusa i wprowadzone środki ostrożności, od kilku miesięcy na teren lotniska w Poznaniu mogli wchodzić jedynie pasażerowie z biletami na poszczególne loty oraz obsługa i pracownicy portu.

Osoby, które chciały np. pożegnać się z podróżnymi czy po prostu pooglądać startujące i lądujące samoloty, nie miały jednak wstępu na teren portu. Taras widokowy przez ten czas był wyłączony z użytkowania.

Jak informuje port lotniczy, osoby niebędące pasażerami znów mogą wejść na teren terminalu, w tym także na taras widokowy, jednak muszą dostosować się do obowiązujących procedur bezpieczeństwa.

Wejście na teren lotniska możliwe jest tylko przez terminal odlotów. Wyjście z hali przylotów jest dostępne tylko dla pasażerów, którzy przylatują do Poznania. Nie ma możliwości przechodzenia między halami.

Każda osoba wchodząca na teren lotniska zostaje poddana obowiązkowemu pomiarowi temperatury, przy czym osoby z temperaturą równą lub wyższą 38°C nie zostaną wpuszczone na teren terminalu. Podobnie pasażerowie z objawami sugerującymi możliwość zakażenia COVID-19 (gorączka ≥ 38°C, uporczywy kaszel, trudności w oddychaniu lub inne objawy grypopodobne) nie zostaną dopuszczone do kontynuowania podroży.

Wszyscy zobowiązani są do zasłaniania nosa i ust - nie dotyczy to dzieci do 4. roku życia.

Przebywający na terenie portu zobowiązani są do zachowania odstępu 1,5 m: podczas odprawy, kontroli paszportowej, kontroli bezpieczeństwa, oraz przed wejściem, w czasie wejścia i zejścia z pokładu, a także odbioru bagażu.

Wszystkie osoby zobowiązane są do zachowania zasad higieny: odkażania rąk, zasłaniania ust i nosa (chusteczką, ubraniem lub zgięciem łokcia) podczas kaszlu lub kichania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA