Wyzwania społeczne, polityczne i ekologiczne - trwają zapisy na Akademię Miast

Autor: A. Karczewska fot.
REKLAMA

Można już zapisywać się na udział w 5. Akademii Miasta, czyli bezpłatnym interdyscyplinarnym kursie dla osób chcących porozmawiać o demokracji, przyszłości miast i wyzwaniach kryzysu klimatycznego. Szkolenia organizowane są przez Fundację Malta. Hasłem jest „Wyobraźnie ekocentryczne. Miasta w czasach planetarnej zmiany”.

Akademia Miasta jest szkoleniem skierowanym do miejskich aktywistów, animatorów, geografów, urzędników, badaczy oraz studentów i absolwentów kierunków artystycznych i humanistycznych. W ramach wykładów i warsztatów odbywają się dyskusje oraz praktyczne zajęcia dotyczące miejsc i problemów Poznania oraz możliwych sposobach ich rozwiązania.

Omówione zostaną m.in. zagrożenia dla miasta i regionu, planach adaptacyjnych, wyzwaniach związanych z problemami cywilizacyjnymi i zmianami klimatycznymi, demokracją w XXI wieku, ekologiczną przyszłością oraz różnicami społecznymi.

Bezpłatne szkolenie będzie miało formę 5 weekendowych zjazdów w dniach od 10 października do 6 grudnia. Odbywać się będą w siedzibie Fundacji Malta w Poznaniu.

Program edukacyjny został przygotowany przez Michała Czepkiewicza, Mateusza Nowackiego i Joannę Pańczak.

Na koniec szkolenia uczestnicy stworzą prototypy projektów dla przestrzeni publicznej. Jak informuje Fundacja, możliwe jest wykorzystanie ich i zrealizowanie w 2021 roku.

Na kurs można zgłaszać się do 30 września poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie Fundacji i odesłanie go na adres mailowy: zapisy@malta-festival.pl. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a liczba miejsc jest ograniczona (przyjętych zostanie 25 osób). Wyniki naboru ogłoszone zostaną mejlowo 2 października.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA