11. edycja LGBT Film Festival w Poznaniu. Miejska radna pyta o finansowanie wydarzenia

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Za nieco ponad tydzień w Kinie Pałacowym CK Zamek rozpocznie się 11. LGBT Film Festival. Już po raz drugi wydarzenie zagości w poznańskim Kinie. Jak się okazuje, nie podoba się to niektórym radnym.

To już 11. edycja wydarzenia organizowanego w różnych miastach Polski. Przez cały tydzień wyświetlane będą filmy związane z tematyką LGBT. Jak informują organizatorzy, Fundacja FilmGramm, to największe nie tylko w Polsce, ale i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie poświęcone temu rodzajowi kina.

Odbywa się co roku, a w tym zawita do 9 polskich miast - Szczecina, Gdańska, Bydgoszczy, Poznania, Łodzi, Warszawy, Wrocławia, Katowic i Krakowa. Początkowo tegoroczna edycja miała odbyć się w kwietniu, jednak z uwagi na pandemię koronawirusa, została przełożona o kilka miesięcy.

Naszym celem jest przybliżanie Wam najciekawszych produkcji, które rzadko goszczą w mainstreamowych salach kinowych. Filmy pokazujące rzeczywistość, której jesteśmy nieodłączną częścią. Historie o wolności, o równości, o różnorodności, o wyzwaniach jakie niesie świat. Festiwal to okazja, aby poczuć naszą wspólnotę, jej siłę i tożsamość.
Organizatorzy LGBT Film Festival

W Poznaniu festiwal będzie się odbywał w Kinie Pałacowym CK Zamek od 21 do 27 września. Jak się okazuje, pomysł nie podoba się jednak miejskiej radnej PiS, Klaudii Strzeleckiej. Jak informuje Radio Poznań, Rada Programowa nie została poinformowana o tym wydarzeniu w miejskiej instytucji. Radna chce poznać źródło finansowania festiwalu i dowiedzieć się, czy zostały na to przeznaczone środki budżetu miejskiego. Klaudia Strzelecka zapowiada interwencję.

Tymczasem fundacja organizująca wydarzenie prowadzi zbiórkę publiczną zbierając fundusze na prowadzenie festiwalu.

Bilety na poznańskie wydarzenie dostępne są online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA