RPD podtrzymuje wypowiedź nt. edukatorów dystrybuujących ''środki na zmianę płci''

Autor: Codzienny Poznań x-news
REKLAMA

Nie mam podstaw do żadnych innych wypowiedzi niż ta, która padła tydzień temu i ją podtrzymuję - tak rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak odniósł się w środę do słów, jakich użył 1 września w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24.

Rzecznik, który rozpoczął urzędowanie od wypowiedzi sugerującej jakoby pozytywne skutki bicia dzieci, co umotywował wspomnieniem z własnego dzieciństwa, tym razem insynuował, jakoby w Poznaniu edukatorzy seksualni podawali dzieciom "środki farmakologiczne, żeby zmienić ich płeć". Nie wyjaśnił, gdzie i kiedy miałoby dochodzić do takich przypadków, jakie środki miał na myśli i kto miałby je dystrybuować. W środę, 9 września, indagowany przez dziennikarzy po posiedzeniu senackiej komisji wyjaśnił, że jego wypowiedź "w takim ferworze z redaktorem Konradem Piaseckim" była "skrótowa".

Zdaniem posłów opozycji, Pawlak nie zajmuje się ochroną praw dzieci, ale przeciwnie, działa na ich szkodę. Niektórzy ponadto podają w wątpliwość jego poczytalność. - Pan rzecznik niech najpierw idzie do lekarza, który przepisze mu tabletki, i w końcu może przestanie gadać o tabletkach - ironizuje Piotr Zgorzelski z PSL.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA