Droga rowerowa łącząca Wildę z centrum coraz bliżej

Autor: Codzienny Poznań AK fot. PIM
REKLAMA

Trwają prace przy budowie nowej drogi rowerowej, która połączy Wilde z centrum miasta. Wkrótce na pierwszych odcinkach wzdłuż wildeckich ulic zostanie przywrócona stała organizacja ruchu, z uwagi na zakończenie tam prac wymagających zajęcia jezdni.

Droga rowerowa jest już gotowa na odcinku ul. Dolna Wilda od ul. św. Jerzego i Żelazka do ul. Czajczej. Prace zakończono także na ul. Półwiejskiej, gdzie ścieżka powstała od ul. Królowej Jadwigi do ul. Krakowskiej i Kościuszki.

Na tych odcinkach pod koniec tygodnia zostanie przywrócona stałą organizacja ruchu, która musiała być zmieniona na czas prowadzonych prac.

Na pozostałych odcinkach trwają jeszcze prace. Na ul. Dolna Wilda, od ul. św. Jerzego do ul. Spychalskiego jest już nowa nawierzchnia jezdni, a na kolejnych fragmentach będzie układana wkrótce. Trwają również prace przy budowie chodnika i samej drogi rowerowej. Pojawią się tam również oprawy oświetleniowe.

Na ul. Dolna Wilda, od ul. Czajczej do ul. Górna Wilda, gdzie są wciąż prowadzone prace, nadal będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu, która umożliwia jazdę jedynie w kierunku Dębca. Dla jadących w kierunku centrum wyznaczono objazdy przez ul. św. Jerzego i Drogą Dębińską, a także ul. Czajczą i Górna Wilda.

Inwestycja rozpoczęła się w kwietniu i ma zakończyć się do końca 2020 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA