Śmiertelnie potrącił rowerzystkę i uciekł. Komendant wyznaczył nagrodę za pomoc w ustaleniu sprawcy wypadku

Autor: A. Karczewska fot. pixabay; fot. poglądowe: Wielkopolska Policja
REKLAMA

Funkcjonariusze z Chodzieży prowadzą postępowanie w sprawie śmiertelnego potrącenia rowerzystki przez samochód dostawczy, którego kierowca uciekł z miejsca zdarzenia i nie udzielił pomocy poszkodowanej. Ustalono, że sprawca poruszał się niebieskim Renault Trafic lub Opla Vivaro.

Do wypadku doszło wczoraj, 3 września, około godizny 14:00, w okolicy miejscowości Brzekiniec, między Budzyniem a Wągrowcem. Dziennikarka w wieku 35 lat, poruszająca się rowerem została potrącona przez samochód, w wyniku czego poniosła śmierć na miejscu.

Sprawca zdarzenia uciekł. Pomoc wezwała kobieta, która zauważyła potrąconą 35-latkę.

Na podstawie zabezpieczonych śladów na miejscu wypadku policjanci ustalili, że poszukiwany sprawca prawdopodobnie poruszał się niebieskim samochodem Renault Trafic albo Oplem Vivaro. Oba pojazdy są do siebie podobne i mają bardzo dużo wspólnych podzespołów oraz części. Policja opublikowała poglądowe zdjęcia obu pojazdów (dostępne w galerii artykułu).

Osoby, które widziały samochód z szkodzeniami przedniej, prawdopodobnie prawej strony nadwozia (zderzak, pokrywa silnika, przednia szyba, prawe lusterko), proszone są o pilny kontakt z Policją.

O to samo proszeni są wszyscy kierowcy, którzy w tym dniu poruszali się w okolicy, a ich samochody są wyposażone w rejestratory video. 

Do kontaktu został uruchomiony specjalny numer telefonu - 694088659.

Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży wyznaczył specjalną nagrodę finansową dla osoby, która przekaże istotne informacje, przydatne do identyfikacji pojazdu i sprawcy wypadku.

Ofiarą wypadku jest 35-letnia dziennikarka Głosu Wielkopolskiego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA