Kolejna edycja Enea Junior Poznań Triathlon już jutro

Autor: Codzienny Poznań AK fot. POSiR
REKLAMA

W sobotę odbędzie się czwarta edycja Enea Junior Poznań Triathlon, czyli multisportowa impreza dla najmłodszych, która organizowana jest przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Sobotnie (5 września) wydarzenie odbędzie się na terenie basenu letniego POSiR Chwiałka. Już po raz 4. dzieci w wieku od 1. do 15. roku życia będą rywalizować w 7 kategoriach.

W tegorocznej edycji, w związku z obostrzeniami sanitarno-epidemiologicznymi, kategorie 1-4 startować będą w triathlonie, natomiast dla starszych zawody przybiorą formę acquathlonu.

Zawodnicy będą pływać na specjalnie wytyczonych trasach w trzech basenach o różnej głębokości. Rywalizację będą kończyć w specjalnej strefie finishera.

Wszystkie strefy zmian skonstruowane zostaną w sposób zapewniający odpowiedni dystans, a fale startowe będą podzielone na grupy od 6 do 10 osób.

Celem wydarzenia jest propagowanie aktywności fizycznej, zdrowych nawyków i rodzinnej zabawy. Przygotowana będzie również Strefa Rodzinnej Aktywności, w której na wszystkich czekać będzie szereg dodatkowych atrakcji.

Pierwsza konkurencja zaplanowana jest na godzinę 10:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA