Koronawirus w szpitalu HCP w Poznaniu. Już prawie 20 zakażonych osób

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Wzrasta liczba zakażonych wirusem Sars-CoV-2 osób w szpitalu HCP w Poznaniu. Ognisko koronawirusa zlokalizowano na jednym z oddziałów kardiologii.

Jeszcze wczoraj zakażonych było 14 osób, a dziś już wiadomo, że liczba wzrosła do 19. To 10 pacjentów oraz 9 osób personelu, w tym lekarze, pielęgniarki, ratownik medyczny oraz salowa.

Ustalono, że ogniskiem zakażenia jest jeden ze szpitalnych odziałów kardiologii, na którym przebywał zakażony pacjent bez objawów zakażenia. Mężczyzna został wypisany ze szpitala 26 sierpnia, a kilka dni później wrócił na rehabilitację. Wówczas, zgodnie z procedurą, wykonano u niego test na obecność koronawirusa. Okazało się, że pacjent nie miał objawów zakażenia, ale wynik był dodatni.

Gdy jedna z osób pracujących na oddziale kardiologii źle się poczuła i miała objawy charakterystyczne dla Sars-CoV-2, podjęto decyzję o przebadaniu wszystkich pracowników i pacjentów na tym oddziale. Wyniki cały czas spływają. Obecnie wiadomo, że 19 osób uzyskało wynik dodatni, część ma także objawy choroby COVID-19.

Część pacjentów została przetransportowana do szpitala jednoimiennego przy ul. Szwajcarskiej, a inni, z mniejszymi objawami, trafili do izolatorium.

Oddział, na którym doszło do zakażeń jest zamknięty. Drugi oddział kardiologii w szpitalu nadal funkcjonuje.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA