Biblioteka Raczyńskich ponownie udostępniła swoją czytelnię

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Biblioteka Raczyńskich ponownie udostępnia swoją czytelnię użytkownikom. Wszyscy musza jednak przestrzegać dodatkowych zasad sanitarnych wprowadzonych w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju.

Po wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce, czytelnia została zamknięta z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne. Obecnie, po wprowadzeniu dodatkowych zasad reżimu sanitarnego, czytelnicy znów mogą zająć się lekturą na miejscu, w murach biblioteki.

Czytelnia Zbiorów Specjalnych, która jest dostępna w nowym gmachu na III piętrze została przygotowana na ponowne przyjęcie użytkowników. Wprowadzono limit osób, które jednocześnie mogą przebywać na jej terenie - 6. Korzystanie z czytelni wymaga zamówienia zbiorów oraz zarezerwowania terminu i godziny wizyty z odpowiednim wyprzedzeniem. 

Rezerwacji można dokonać drogą mailową od adresem: informacja@bracz.edu.pl. Co ważne, zamówiene należy złożyć najwcześniej 5 dni roboczych, a najpóźniej 2 dni robocze przed zarezerwowanym terminem wizyty. W treści należy podać swoje dane: imię i nazwisko, nr karty czytelnika, numer telefonu oraz dane książki: autora, tytuł, rok wydania, jej sygnaturę, a w przypadku czasopisma: tytuł, rok wydania, rocznik/tom, nr zeszytu, sygnaturę. Jednocześnie można zamówić maksymalnie 5 pozycji.

Czytelnia jest czynna od poniedziałku do piątku w przedziałach czasowych: 09.00-11.30, 12.00-14.30, 15.00-17.30, 18.00-19.45. Natomiast zbiory specjalne udostępniane są w dni robocze, w godzinach: 09.00-11.30, 12.00-14.30.

Wszyscy czytelnicy zobowiązani są do dezynfekcji rąk lub rękawiczek płynem umieszczonym przy wejściu oraz zakrywania nosa i ust. Podczas przerw sanitarnych należy opuścić przestrzeń czytelni. Osoby, które nie stosują się do obowiązujących zasad mogą zostać zobowiązane do niezwłocznego zwrotu udostępnionych mu zbiorów i opuszczenia terenu biblioteki.

Od poniedziałku, 31 sierpnia swoje zasoby na miejscu udostępnia także Ośrodek Dokumentacji Wielkopolskiego Środowiska Literackiego (Dom Literatury).

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA