Miasto Poznań i UAM wymieniły się gruntami

Autor: Codzienny Poznań AK fot. UAM Przemysław Stanula
REKLAMA

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Miasto Poznań podpisały porozumienie o współpracy partnerskiej, które obejmuje wymianę gruntów między podmiotami.

Miasto Poznań ściśle współpracuje z poznańskimi uczelniami, w tym także z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza. Jedną z form rozszerzenia współpracy jest ostatnia wymiana gruntów.

Na podstawie zawartego porozumienia, UAM przekazał Poznaniowi prawo wieczystego użytkowania ośmiu działek, o łącznej powierzchni ponad 13 tysięcy m². Teren został przekazany w formie darowizny. Obszar jest obecnie zajęty pod drogi dojazdowe do osiedli mieszkaniowych, a plany zagospodarowania przestrzennego przewidują na nich również poszerzenie ulic Umultowskiej i Zagajnikowej, a także budowę pętli autobusowej.

Z kolei Uniwersytet otrzymał od Miasta z 99% bonifikatą prawo własności trzech działek o łącznej powierzchni 106 225 m² na terenie Kampusu Morasko. To obszar, na którym znajdują się budynki należące do UAM, w tym pływalnia, stadion, korty tenisowe i hala sportowa. Do tej pory uczelnia posiadała wieczyste użytkowanie tego terenu.

Umowy zawarte w ramach porozumienia pozwoliły na uporządkowanie relacji prawno-własnościowych. Jak podkreślają obie strony, dzięki współpracy zyskują nie tylko uczelnia i Miasto, ale także pozostali mieszkańcy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA