"poznańMOVIE" w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, czyli jak najbliższa okolica może stać się atrakcją turystyczną

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Jeszcze przez 3 tygodnie można zgłaszać się do udziału w konkursie filmowych organizowanym w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Zadaniem, a zarazem celem konkursu jest przedstawienie okolicy, jako atrakcji turystycznej.

Tegorocznym hasłem Europejskich Dni Dziedzictwa jest „Moja Droga”. W dwa wrześniowe weekendy, 12 i 13 oraz 19 i 20 września w całej Polsce odbywać się będą liczne warsztaty, konkursy i prelekcje, a zabytki i inne dobra kultury będą udostępniane bezpłatnie.

Brama Poznania zaprasza do udziału w konkursie filmowym "poznańMOVIE", który nawiązuje do tegorocznego hasła wydarzenia. Organizatorzy chcą, by uczestnicy przedstawili ciekawe miejsce na terenie Poznania, które jest interesujące np. z uwagi na wartość wizualną, historyczną, przyrodniczą czy sentymentalną. Ma zostać zaprezentowane w formie minutowego filmu, jako atrakcja turystyczna.

Może pobliska ławka skrywa rodzinną historię? Może nad okolicznym fragmentem rzeki żyją niezwykłe zwierzęta? Może są niedaleko Was miejsca, które skrywają legendy lub tajemnicze opowieści powtarzane szeptem na podwórkach, miejsca ważne dla całych dzielnic, malownicze rośliny, zielone oazy spokoju?
Organizatorzy konkursuNa autorów najlepszych prac przygotowano ciekawe nagrody, w tym oprowadzania tematyczne z przewodnikiem po ekspozycji Bramy Poznania, vouchery do kawiarni, zestawy książek, gimbal czy selfie stick. Wybrane filmy będą także publikowane na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych organizatora.

Nagranie może być wykonane dowolnym urządzeniem i być przygotowane przez jedną osobę lub w grupie, maksymalnie 5-osobowej. Nagranie musi być przekazane w formacie.mp4,.mov lub.avi; do wideo należy dołączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie jeden film. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego.

Jury konkursu podczas oceny nadesłanych materiałów będą zwracać uwagę na takie kwestie jak np. zgodność z tematem, oryginalność pomysłu, czytelność przekazu i atrakcyjność wizualna.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 września na dwa sposoby. Można:

- przesłać film oraz uzupełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy (skan lub zdjęcie) na adres edukacja@bramapoznania.pl
- przesłać link do pobrania filmu (np. przez Wetransfer) oraz uzupełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy (skan lub zdjęcie) na adres edukacja@bramapoznania.pl

Szczegóły konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie organizatora.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA