Palmiarnia Poznańska walczy z psimi odchodami i... opryskliwymi właścicielami czworonogów

Autor: A. Karczewska fot. Palmiarnia Poznańska
REKLAMA

Od niedawna do Parku Wilsona można wchodzić z psami, o co wnioskowali właściciele czworonogów. Wyprowadzający psy zobowiązani są do zapewnienia bezpieczeństwa innych osób, czyli kontrolowania swojego pupila, a także sprzątania po nich odchodów. Jak informuje Palmiarnia Poznańska, niestety wielu brakuje nie tylko chęci do wywiązania się ze swoich obowiązków, ale także kultury.

Zmiana regulaminu Parku Wilsona sprawiła, że można spacerować tam z psami. Warunkiem jest m.in. sprzątanie po nich odchodów i pilnowanie, by nie wyrządzały szkód.

Jak się okazuje, codziennie nie brakuje jednak takich, którzy zasady uważają jedynie za sugestie, które ich nie dotyczą. Jak informuje Palmiarnia Poznańska, otwarcie bram parku dla psów, a właściwie dla ich nieodpowiedzialnych właścicieli sprawiło, że utrzymanie porządku jest o wiele trudniejsze.

Wpuszczenie czworonogów do zabytkowego parku pokazało z jak dużą ignorancją część właścicieli podchodzi do dbania o wspólną przestrzeń.. przeznaczoną przecież do wypoczynku!
Palmiarnia Poznańska


Jak informują pracownicy palmiarni, psy biegają po miejscach, w których zdecydowanie nie powinny się znajdować, w tym m.in. po rabatach, które są przez to niszczone. Założenie i pielęgnacja rabatów to nie tylko czas pracy pracowników, ale także pieniądze wydawane na to, by zabytkowy park cieszył oko spacerowiczów i był jednocześnie przyjazny naturze, w tym m.in. owadom.

Podobnym problemem jest brak sprzątania przez właścicieli odchodów swoich psów. Do tego typu sytuacji dochodzi codziennie. Co więcej, gdy właściciele są upominani i proszeni o posprzątanie, czasem „reagują opryskliwie”.

Odbywa się to wręcz ostentacyjnie na naszych oczach i to codziennie.
Palmiarnia PoznańskaOstatecznie odchody po cudzych pupilach sprzątają pracownicy ogrodu.

Palmiarnia apeluje o uszanowanie wspólnej przestrzeni i dostosowanie się do powszechnie obowiązujących zasad, by park cieszył oko spacerowiczów i nie stał się miejską toaletą dla psów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA